ZUŠ VÁCLAVA KÁLIKA
MAŽORETKY AMA
(1992 - 2012)Mažoretková skupina AMA vznikla na ZUŠ Václava Kálika v Opavě ve školním roce 1992/1993. Tuto skupinu založili manželé Jana & Petr Asmusovi, kteří ji dovedli k mnoha úspěšným výsledkům!

Po jejich odchodu se vedení a trénování všech skupin, v roce 2006, ujala členka mažoretek AMA
Ing. Eva Dudová, která skupiny vede až do současnosti.

Skupinu tvoří čtyři skupiny, které jsou rozděleny podle věkových kategorií:

AMA 4 (little kadetky 3-7 let),

AMA 3 (kadetky 8-11 let),

AMA 2 (juniorky 12-14 let)

AMA 1 (seniorky 15 a více let)

Mažoretky učinkují na mnoha akcích ve měste v okresech, po celé České republice a v zahraničí. Program skupiny je sestaven z tradičních pochodových formací, ale i skladeb tanečního a diskotékového charakteru. Spolu s dechovým orchestrem školy navštívily Polsko, Dánsko, Itálii, Maďarsko, Německo, Norsko. Samostatně vystupovaly v roce 2007 a 2011 na Slovensku, 2008 v Německu v Legolandu, 2010 v Chorvatsku, 2012 v Maďarsku, 2016 v Chorvatsku a Rusku.

Od roku 2000 patří skupina AMA mezi 5 nejlepších mažoretkových souborů v České republice. Účastní se mnoha soutěží, především pod asociací IMA, kde sbírá tituly na Mistrovství České republiky.

MAŽORETKY AMA OPAVA
(OD ROKU 2012)


V únoru 2012 se mažoretková skupina AMA oddělila od ZUŠ Václava Kálika a působí samostatně pod názvem
Občanské sdružení Mažoretky AMA Opava. Od roku 2017 je občanské sdružení nahrazeno zapsaným spolkem - Mažoretky AMA Opava, z.s. Zúčastňujeme se mnohých vystoupeních, přehlídek, zájezdů a soutěží, kde sbíráme tituly na Mistrovství ČR, Evropy a dokonce i světa, a to především pod asociací ČFMS
.

V roce 2014 jsme navázaly spolupráci s Městským dechovým orchestrem mladých z Dolního Benešova a doprovázíme je na zájezdech a vystoupeních. Ve stejném roce se staly mažoretky AMA 3 a AMA 2 Mistryněmi ČR v kategorii mini MIX a zajistily si tím postup na MS 2014, kde si vybojovala skupina AMA 3 titul II. Vícemistryně světa 2014 v kategorii mini MIX.

V roce 2015 naše děvčata získala další tituly z MČR v mažoretkovém sportu a největší úspěch sklidila skupina AMA 3,
která se stala Mistrem Evropy a I.Vícemistrem světa!

V roce 2016 děvčata získala opět další cenné tituly z MČR i z ME v mažoretkovém sportu. Vělkým úspěchem byl kupříkladu titul Mistr Evropy pro skupinu AMA 3 a titul I. Vícemistryně Evropy pro skupinu AMA 1!
Z Mistrovství světa jsme si ovšem přivezly o hodně cennější kovy. AMA ovládla disciplínu mini mix (kombinace náčiní třásně a hůlek) a dovezla si z MS 3x titul Mistr světa a to ve všech 3 věkových kategoriích (kadetky, juniorky i seniorky)!!

V roce 2017 se Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu nese ve znamení úspěchů a nominací na Mistrovství světa i Evropy získáváme 1x zlatou, 2x stříbrnou a 3x bronzovou medaili. Titul I. Vicemistryně ČR si poprvé v historii odváží seniorská miniformace baton. Výsledky Mistrovství Evropy jsou více než uspokojivé, domů jsme si z Chorvatské Crikvenice dovezly 21 medailí z 45ti startů. Mistrovství světa přináší mnoho "bramborových" medailí, ale opět jsme zdárně ovládly naší nejoblíbenější kategorii miniformace a také formace mix. 2x jsme získaly titul Mistra světa a to ve velké formaci mixu kadetek a obhájený titul Mistra světa v juniorské miniformaci mixu. Kadetky a seniorky si odvážejí tituly I. Vícemistryň světa a II. Vícemistryň světa. 24.6.2017 oslavujeme 25. výročí od založení naší skupiny průvodem po městě Opava za doprovodu Městského orchestru mladých Dolní Benešov a následně koncertem v hale ZŠ Mařádkova.
Dochází také ke změně názvu z Občanského sdružení Mažoretky AMA Opava na Mažoretky AMA Opava, z.s.
V říjnu roku 2017 vedoucí Ing. Eva Dudová, na mažoretkovém summitu ČFMS & IFMS v Olomouci, přebírá ocěnění pro mažoretkový spolek AMA při příležitosti oslav 25 let od založení za rozvoj mažoretkového sportu!Rok 2018 se nese ve znamení několika změn a nových výzev. V trenérské sestavě uvolňujeme místo mladší generaci trenérek z našich řad.
Největší výzvou tohoto roku je ovšem disciplína MIX stage. Vůbec poprvé se trenérky rozhodují přidat k úspěchům v disciplíně mini MIX i úspěchy s choreografiemi v disciplíně MIX stage a to hned ve všech třech soutěžních kategoriích. Po Mistrovství světa následně přepisujeme dějiny našich úspěchů. Stáváme se Mistryněmi světa v diciplíně mini MIX a MIX  stage, k velkému překvapení, ve všech třech věkových kategoriích!!
Z MČR si poprvé odváží na krku medaile také miniformace pom juniorky, které získávají titul Mistryně ČR a miniformace baton seniorky, které získávají titul I. Vicemistryně světa.

Rok 2019 bude jistě oříškem, protože nás čeká obhajoba hned několika cenných kovů, nebo to je pro naše trenérky snad jen další výzva?


V současné době se skupiny neustále rozrůstají o nové členy, jejich úspěchy se rozšiřují o nové tituly, hrdě reprezentují město Opavu a obecně jméno AMA vzkvétá a stává se čím dál více známější ve světě mažoretkového sportu.
 

22687773_1923438207671488_3686661679119862182_n.jpg
image.2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one